2020-opto-robot-g%C3%B6lgeli_edited.png

M1071 OPTO 

  Yüksek Performans,

    Güçlü Yazılım,

      Güçlü Donanım....

Su Tasarrufu için...

Bizi Tanıyın

      TEMPO HAVUZ olarak  yüzme havuzu sektöründe uzun yıllar faaliyet göstererek yurt içinde ve yurtdışında birçok başarılı projeye imzamızı attık ,yine yurtiçi ve yurtdışında yüzme havuzu ekipmanları ve aksesuarları satışı gerçekleştirdik.Gerçekleştirmiş olduğumuz bütün satış ve projelerde koşulsuz müşteri memnuniyeti politikası ile hizmet verdik.

       

       25 yıllık yüzme ve süs havuzları deneyimimizle , gelinen nokta itibari ile artık ülkemizin üretim gücünün dünya pazarında rekabet edebilen kalite ve teknoloji ye sahip olduğu gerçeğiyle 2010 yılında yine yüzme havuzu sektörüne yönelik yenilikçi teknolojik ve dünya pazarına satılabilecek özel ürünler ve tasarımlar yapmak için karar verdik.

        Ve yaklaşık 2,5 yıl süren yatırım,tasarım,arge çalışmaları sonrasında ,Türkiye’de ilk ve tek olarak tam otomatik havuz temizlik robotu robodeep’i ürettik .

        

        Hergün gelişmekte olan teknolojiler ışığında arge ve yeni ürün,model ve tasarım yatırımlarımızı yoğun bir şekilde devam ettirmekteyiz. 

Amerika ve Avrupa’da üretilen diğer muadilleri ile teknoloji,kalite,performans konusunda rekabet edebilecek olan bu ürünlerimizle sektörümüz ve ülkemiz adına gurur duyuyoruz. 

       

        Üretim ve ARGE aşamalarında  teknoloji,kalite,performans kriterlerinde hassasiyetle durduğumuz gibi satış sonrası destek , servis ve müşteri memnuniyeti bizim için en önemli başarı kriteri olmuştur ve bundan sonrada olacaktır.

Saygılarımızla,

Neden Havuz Robotu..

Bilindiği gibi havuz bakımında en önemli ve zor işlerden biri düzenli havuz içi temizliğidir.

Çünki dış ortamdan değişik yollarla (rüzgar,yüzücü v.b.)

gelen kirler ve partiküller havuz suyunu kirletirler,

bu partiküllerin ağır olanları havuz tabanına çökerler,

hafif olanlarda bir süre suda asılı kaldıktan sonra ağırlaşarak havuz dibibe çökerler

ve bu kirleri düzenli bir şekilde süpürmek hijyenik bir havuz için şartdır.

Bu işlemi manuel,yarı otomatik veya tam otomatik robodeep ile yapabilirsiniz.

ROBODEEP NEDİR?

 

ROBODEEP en son teknoloji ile geliştirilip üretilmiş tam otomatik havuz içi temizleme robotu dur.

 

Manuel ve yarı otomatik havuz süpürgeleri ile havuz içi temizliği yapmak yorucu ve bolca zaman alan zor bir iştir.aynı zaman da bu şekilde yapılan havuziçi temizliği ile toplayabildiğiniz kirler havuz pompa önfiltresi ve mevcut havuz filtelerinde tutulacağından dolayı bu şekilde yapılan süpürme işlemlerinden sonra yine uzunca bir süre pompa önfilte ve havuz filtre temizliği yapmak zorunda kalırsınız.

 

ROBODEEP i kullanarak bütün bu işlerden kurtulursunuz zamanınız kendinize kalır,

eleman ve işçilik masraflarınızdan kurtulursunuz.

 

Süpürme sonrasında mevcut filtrasyon sisteminize bir kir yükü

gelmeyeceğinden ,süpürmeden sonra ters yıkama ihtiyacınız ortadan

kalkar.dolayısı ile mevcut fiziksel ve kimyasal olarak dengeye almış

olduğunuz havuz suyunu tersyıkama yolu ile dışarı atıp yerine

yeni  su ve kimyasal ilave etmek zorunda kalmazsınız.

 

ROBODEEP i kullanmaya başladıktan sonra kimyasal ve su

tüketiminizin azaldığını hissedeceksiniz.

 

ROBODEEP havuzunuzu temizerken siz keyfinize bakın.

 

ROBODEEP havuz robotu ile havuz temizliği çok kolaydır.

Tek yapmanız gereken robodeep’i havuza bırakmak ve tek tuş ile çalışmaya başlatmaktır.

Seçmiş olduğunuz özel temizlik programı doğrultusunda tam otomatik olarak ROBODEEP havuz temizliğini yapar ve durur.

robot temizliği için tek yapmanız gereken robotu havuzdan çıkardıktan sonra basit bir şekilde özel patentli tasarım robot haznesini açıp filtreleri temizlemekdir.

 
 

Neden Tuz Klor Jeneratörü..

ÇEVRECİDİR…

Çevre ve İnsan sağlığına zararlı gazlar ve kimyasallar içeren plastik atık oluşturmaz.

 

GÜVENLİDİR…

Sektörde kullanılan havuz kimyasallarının depolama ve kullanım şartları, işçi sağlığı ve iş güvenliği açısından çok büyük riskler içermektedir. KLORMATİK tamamen kapalı devre çalışmasından dolayı asla risk içermez.

 

SAĞLIKLIDIR…

Havuz kimyasalları; cilt iritasyonuna,  göz kızarıklarına, solunum fonksiyon bozukluklarına, yüzücü kıyafetlerinde deformasyonlara neden olmaktadır. KLORMATİK ile içme suyu standartlarına yakın kimyasal değerlerinde işletilen havuzda, rahatsız edici koku, tat, cilt iritasyonu ve yüzücü kıyafetlerinde deformasyon yaşanmaz.

 

EKONOMİKTİR…

Dezenfektan olarak kullanılacak ana havuz kimyasallarında (klor, hidrojenperoksit) ve yardımcı kimyasalların tüketiminde (yosun önleyici, çöktürücü, parlatıcı) %100 tasarruf sağlar, ph düzenleyici tüketiminde ise suyun ön şartlandırılmış olmasına ve kullanıcı sıklığına bağlı olarak %90 a yakın tasarruf sağlar. TSE normunda işletilen bir havuzda tonaja bağlı olarak 8-13 ay aralığında yatırım bedelini amorti eder.

 

STABİLDİR…

Tamamen otomasyon ile yönetilebilen bir sistemdir. Neredeyse operatör müdahalesi gerektirmeyecek kadar hep aynı kimyasal ölçüm değerlerini sağlar.

KLORMATİK NEDİR?

 

KLORMATİK Türkiye’de yeni yeni pazarda yer almaya başlayan fakat Amerika’ da ekonomik ve çevresel faktörler dikkate alınarak 1960’ lı yıllardan günümüze yaygınlaşan 1990’ lu yılların başında evsel kullanımda zorunluluk haline gelen klasik yerinde “tuzdan klor” üreten sistemdir.Her türlü yüzme havuzunda suyun hijyenik standartlarda ve kimyasal değerlerinin stabil kalmasını sağlayan yöntemler içinde en ucuz maliyetli çözüm sistemidir.

 

Tuz doğal haliyle antiseptik özellikli bir madde olmasına rağmen elektrokimyasal

tepkime ,oluşturulan sistem vasıtasıyla tuzdan klor gazı elde edilmektedir.

Tuzdan klor elde eden sistemler genellikle 4gr/ton-6gr/ton tuz

konsantrasyonuyla (Okyanus sularında 35gr/40gr-ton) efektif üretim yaparlar. İ

nsan vücudu 6gr/ton konsantrasyonundaki tuzu tat olarak algılayamamakta ve

bu konsantrasyonda havuzda rahatsız edici bir tuzlu su tadı oluşmamaktadır.

Aksine doğal bir rahatlama sağlamaktadır, özellikle yüzme kursları verilen

havuzlarda tuzlu suyun kaldırma kuvveti daha yüksek olduğu için müşteri

memnuniyetleri yaşanmakta işletmeler ise bu durumu pazarlama detayı

olarak kullanmaktadır. Oluşan klor, ciltte iritasyona, kokuya neden olmadığı

gibi saçlarda sertleşme, gözlerde kızarıklık yanma vs. gibi etkiler asla

yaşatmayacaktır. Tüm bunların yanı sıra havuzdaki krom aksamlarda da

korozyon gözlemlenmemektedir.

Rafinasyon sorunları ve kaya tuzunda havuzda istenmeyen iyonların çözünmesine sebep vermemek için kullanılacak tuz özellikle tam rafine deniz tuzu olmalıdır

KLORMATİK cihazının ürettiği klor gaz formundadır ve cihazın “KLORİNATÖR” kısmında elektroliz marifetiyle elde edilir.  Cihazın ürettiği klor, klasik sıvı (Sodyum Hipoklorit)  ya da granül klorların (Sodium DiKlor İzosiyanürat, Tri Klor İzosiyanürik Asit, Kalsiyum Hipoklorit)  aksine  Ph’ı nötr’e yakın %100 saflıkta gaz klordur. Reaksiyon döngüsünde bu klor suda çözünerek asıl dezenfeksiyonu gerçekleştiren ve aktif klor olan hipokloröz Asite (serbest klor) dönüşür. Bu süreçte  Ph nötr’e yakın olduğundan havuz suyunda Ph dengesizlikleri yaşanmaz bunun sonucu olarak Ph tüketimi doğal olarak düşecektir.

 

06.03.2011 Tarihli Sağlık Bakanlığı Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları ve Şartları Hakkında Yönetmelikte “diğer sistemler” olarak addedilen kriterlere göre bu sistemle dezenfeksiyon yapılırken havuzda bulunması gereken klor 0,3ppm- 0,6ppm aralığında olmalıdır. Bu durum bağlı klor (klor amin ve trihalojenometal gazları) oluşumunu minimize ederek Sağlık Bakanlığı tarafından istenilen değerleri sürekli ve stabil olarak sağlar. Kapalı havuzlarda oluşan klor gazı birikimini, bağlı klor kaynaklı ağır klor kokusunu     

KLORMATİK sistemi kökünden çözer.

 

KLORMATİK açık, kapalı her türlü yüzme havuzunda kullanılabilir. KLORMATİK hali hazırdaki filtrasyona akuple edilmesi son derece basit olup iki adet vana ile basma hattına bypass yapılarak uygulanmaktadır, hiçbir inşai tadilat gerektirmez. 

 

KLORMATİK,  “KONTROL PANELİ” , “TİTANYUM KLOR HÜCRESİ” ve ”FLOW SWİTCH” olmak üzere 3 bölümden oluşur. ”KONTROL PANELİ”, enerjisini sirkülasyon pompa sisteminden, OTOMATİK DEZENFEKSİYON SİSTEMİYLE akuple edilecek ise KONTROL UÇLARI dozaj sistemine bağlanır . “TİTANYUM KLOR HÜCRESİ”  üzerinden tuzlu su geçirerek elektrokimyasal döngü oluşturulur.. Sistemin kullanıma bağlı oluşan tek sarfı bu elektrotların değişmesidir. Piyasadaki muadilleri gibi tüm sisteminin içinden tuzlu suyu geçirerek çalışan ve ekonomik ömrünü bir kaç ayda tamamlayan cihazlardan değildir, bunun sonucu sürekli cihaz yenileme maliyeti oluşturmaz. Tamamen kapalı devre olarak çalışır ve klasik kimyasal yöntemiyle dezenfeksiyonu yapılan bir havuzla kıyaslanınca olası iş kazası risklerini taşımaz. Kimyasal kullanımı olmadığı için depolama ile ilgili yaşanabilecek sıkıntılar da olmayacaktır. Çevre mevzuatına aykırı ya da imha edilmesi geren atık oluşturmaz. normlara haiz klasik kimyasallarla dezenfeksiyonu yapılan bir havuzun 8-13 aylık gideriyle kendi maliyetini amorti eden en ekonomik sistemdir.

Türkiye piyasasında yer alan tuz klorinatörlerine göz attığımızda benzer işleri gerçekleştiren diğer cihazlarla

KLORMATİK ’in en temel farklılıkları şöyle sıralanabilir.

  • Tüm rakiplerinden daha güçlü klor üretme kapasitesine sahiptir  (5,5 ppm klor üreterek şoklama esnasında bile ekstra klor ilavelerine gerek bırakmaz)

  • Programlanabilirdir, dozaj miktarları ayarlanabilir.

  • Farklı su sertliklerinde ters polarizasyon yaparak elektrotlarda kireç  oluşumunu engellemektedir.

Çalışma saatleri ve üretim kapasitesi kontrol altına alınabilir.

 

Robodeep'i tercih Edenler...

 
logo-footer_edited
1337950337_edited
Yesiloba_Logo-300x133
seclub-logo-yeni
s-539ae60062cfcfd8e057402fa721eed440b35074
logo-rapsodi-evleri
logo1
logo_565c7e199943c
logo_01
logo
logo
logo (2)
logo (1)
klk-yapi
indir
indir
indir (3)
indir (2)
indir (1)
images
images
images (3)
images (2)
images (1)
images (1)
genclik-ve-spor-bakanligi-logo
document_document_nish_adalar_logo
biktklogo
dap-yapi_royal-center_logo
769806_130410782044485596950_Original

Yılmaz Oğralı   Yıldızcan Tekstil Yıldız  Teknik Ünviversitesi  Vakfı  Yeşiloba Konakları   Yeşil Armutlu Yapı Koop.   Yeni Eğitim Kurumları    Yeni Apartman Sitesi   Yamakoğlu İnşaat   Vialand Eğlence Merkezi    Tülin Büyükyılmaz    Tuzla Eğitim Komutanlığı  Temizhane Butik  Teknotem Mak.Med.Dış Tic.Ltd.Şti.    Ted Koleji    Dap yapı Tango Burgu Kule  Sutek  Kimya  Sönmez Trafo    Siska Atılgan Evleri  Saraylılar Havuz    Saranda Resort Sitesi Resort Otel Polimeks İnşaat Parla Viens Hotel  Özak Sitesi  Ömer Dumankaya  Nurettin Zülfikarlı  Nish Adalar Nil Kimya Nato Özel Kuvvetler Komutanlığı  Myblue Residence  Msa Lojistik  Maslak Astsubay Ordu Evi Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Levent Gani Yusufoğlu  Kumburgaz Jandarma Komutanlığı Kuen Mühendislik  Koza Kimya  Kocaeli Gençlik Hiz.ve Spor İl Müd.  Kibar Holding   Kaptan Demir Çelik A.Ş.  Kalender Ordu Evi    İstwest Site Yönetimi  İnnovia 3 Sitesi  İncikent Sitesi  Hüseyin Soyman  Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi   Hakim Konakları   Güneşli Park Sitesi   Green Hill Villaları   Göver Çelik Halat   Gönen Otel   Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü   Fimarlife Thermal Resort Hotel   Fenerbahçe Ordu Evi   Fatih Koleji   Evita Restoran Yüzme Havuzu   Ersoy Pano   Ermaş Madencilik   Erim Kimya    Elysıum Garden Site Yönetimi   Eagle Park Sitesi   Dumankaya Vizyon Kartal   Doğuş Gycm Etiler   Doğuş Gycm  Maslak   Denizpark Sitesi   Dap Royal Center Sitesi   Çekmeköy Bahar Evleri Sitesi   Çamlıbelen Sitesi   Çağ Öğretim   Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı   Club Green World   Cinerler Turizm   Büyükçekmece Subay Ordu Evi   Büyükçekmece Astsubay Ordu Evi   Berrunil Hotel   Başaran Termal   Basınkent 2 spor Kulübü   Balmumcu Ordu Evi  Babor Club  Ataköy Konakları  As-Su Su Teknolojileri   As-ka Kimya   Asistan Kimya   Apple Town Villaları   Antrıum Residence Konutları   Akın Sitesi   Ada Tesisleri   Seclup Gayrimenkul   Me-er Kimya   Ekol Havuz  Arıtım   Taran Tur.Tic.İnş    Sodexo Entegre Hizmet   Enes Yapı Taahhüt   Serapool Porselen   Dap Yapı İnşaat   Su Dünyası İnş   Polimeks İnşaat   Kıbrıs Trans  Lojistik  Derya  Elektronik   Yiğit Eğitim Kurumları   Çorum Belediyesi   Klk Yapı Gayrimenkul   Bga Teknik İnş.   Martan sitesi   Planet Chemicals   Kent Plus 3351 Ada Yönetimi   Seclup Gayrimenkul   Saraylılar İnş Tesisat   Aktürk Rapsodi Evleri   Kent Plus 3351 Ada Yönetimi   Dervişoğlu Sitesi Yönetimi   Mercankent Sitesi   Karamürsel Bey Sosyal Hiz. Komutanlığı   Mersoy Turizm İşletmeleri Ldt.   Kent Plus 3351 Ada Yönetimi   Teknik Yapı Metro Park   Merkür Cıty Sitesi   Maslak Otomotıv Sanayi Tic.A.Ş   Sanko Holding   Avrupa Konutları Isparta Kule 2 Site Yön.   Kocaeli Genç.Hiz.Ve Spor İl Müd.   Kocaeli Genç Hiz.Ve Spor İl Müd.   Murat Karan   Şöhret İşsever   Pamuk Spor   Uptwins    9 Palmiye Evleri   Up Hill Life   Aktif Yaşam Up-City   Nish Adalar   Regnuım Astrium   Canan Residance   Vento Grup   Visan Vinç   Zafer Bağdatlı   SS.Yalova Basın Sitesi Konut Yapı Koop.   Algan Kimya   Biblos Koru Su Villaları Site Yön.   Parkverde Site Yönetimi   Fibalife Site Yönetimi   Mehmet  Ali Uğur   Op.Dr.Mete Ünal   Asistan Kimya Ertuğrul Kılıçay   Sakarya Genç. Hiz.Ve Spor  İl Müd.   Dilmurat Kalanova   Odin İç Ve Dış Tic.İnş.San   Akman Havuz   Biblos Koru Su Villaları Site Yön.   Kıyı Beynelminel Nak.   Yalova Özel   Eğitim Komutanlığı   Doğa Evleri Sitesi   Zone Spor Clup   Teknik Yapı Delüxe Plus   Lest Clup   Cevizli Özel Eğitim Kom.Kampı   Kataroğlu İnş.Taahüt Tic.Ve San.Ltd.Şti.   Yeşil Belde Sitesi Ekşioğlu   Park City Evleri   Şahin Baysal    Avc Arazi Taşıtı Aks.Oto. Ve K.   Bülent Yondemir   Artı Mühendislik   Deniz Evler Sitesi   Viaport  Venezia   Terasevler  Sitesi   Korukent  Sitesi   Gama Holding   Argüp Tank(Özel Kuvvetler Komutanlığı)   Egesar Havuzculuk   Selenıum Panaroma   2001 Site Yön.   Kanca El Aletleri   Günsu Enerji  Sis.   Mah.İnş.San.Ve Tic.Ltd.Şti   Kırklareli Belediye Başkanlığı   Arnavutköy Belediyesi   Bağcılar Belediyesi   Yeşil Oba Konakları 1.Yöneticiliği   New Island  Educatıon Ltd   Algan Kimya   Karesi Kent Belediyesi   Üsküdar Bel.Başkanlığı Gençlik Ve Spor kompleksi   Hotel Houseest   Keçiören Belediyesi   Granada Hotel Belek   Gülümser Hatun Termal Otel   Zeytinburnu Belediyesi   Grand Cettia  Hotel   Oktay Kaynarca   Armakent Sitesi   Deniz Kabuğu Sitesi   Mercan Sitesi   Kara Holding(Selçuk İplik)   Artes  Havuz   Çengelköy Park Evleri   Toyotetsu Otomotiv A.Ş.   Pera Evleri Sitesi   Nesip  Gönenç(Ntg Plastik)  Şırnak Üniversitesi   Sakarya Büyükşehir Bel.Saski Genel Müd.   Özel Sezin Okulu   Bahçeşehir Villa Havuzu   Ulusal Havuz   Selenium Retro   Kent Plus 3350 Ada Yönetimi   Bahçeşehir koleji Çamlıca   Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Edirne   Sinpaş Aqua City   Ted İshaklı formasyon Akademisi   Kepez Belediyesi   Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sultanbeyli   Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Beylikdüzü   Sancaktepe Belediyesi   Sancaktepe Belediyesi   Avni Cebiroğlu   Beyazköy Tatil Sitesi   Hikmet İbşir   Gebze Teknik Üniversitesi   Bağcılar Belediyesi   Bahçeşehir koleji Çamlıca   Edirne Gençlik il Spor Müd.   Selenium Retro      Nihat Ölmez   İzmir Narlıdere Askeriye  Beylikdüzü Yüzme Kulübü   Payallar Sanayi Sitesi   Dst Spa Tasarım   Sedir Kimya   Dünya Botanik-Elektrik üretim A.ş  Asfa Eğitim Tesisleri   Kartal Titanic Otel   Selimoğlu Suare Sitesi Yöneticiliği     Çetin Şerif Karagözlü   Fikret Ekşi   Keçiören Belediyesi    Osay Pool   Ufuk Kimya İlaç san.tic.ltd.şti  Etimesgut Belediyesi    Bülent Ecevit Üniversitesi    Pimtaş Pls.İnş.Malz.San.Tic.A.ş   Türkiye Petrol Raf.A.Ş(tüpraş)   Gamze Gökyiğit   Nowness otel   Endam havuz   Dota-logıstıcs internatıonal   Mavi havuzculuk   Darıca belediyesi   Gripin ilaç A.Ş   Karar Patent   İnnovia 3 Sitesi   Gündem Havuz   Dağcılar Grup   Mavi Koy Sitesi   Etimesgut Belediyesi   Sirene Belek Hotel   Lotus Havuz İlknur Kalamanoğlu   Venezia Mega Residence   3000 A Site Yönetimi   Holıday In Bursa   Polip Sentetik Çuval Ahmet Beyhan Akar   Dap Rotana Dalga Ve Vazo Residans   Nuvo Dragos Sitesi   Tavşanlıköy Evleri Sitesi   Sıla Spor Kompleksi   Burgaz İzer Hotel   Karbil Bilg.ve İnş.Selma Karadeniz   Demirkol Lojıstik   Turan Çoroğlu   Piranlar Dayanıklı Tüketim   Üren Çevre Mühendislik   Atatürk Üni.Kapalı Yüzme Havuzu   Demir Romance   Cevahir Hotel İstanbul Asia   Katsimtaş İzolasyon   Op.Dr.Nail Berzek   Evidea Sitesi   Swandor Hotels Resort Topkapı Palace    Arif Haluk Güner   Novus    Residence   Parlamenterler Sitesi   Belde 2 Sitesi   Fit Park   Olgun İnşaat   Ağaoğlu My Town Sitesi   Radisson blu Hotel   Tekirdağ Villa Havuzu   Pikaj Tradıng Ltd   Özilban Tekstil   Home Depot Of Lebanon S.A.R.L   Kütahya Gülümser Hatun Termal Otel   Van Olimpik Yüzme Havuzu   Hep İstanbul Site Yönetimi    Bartın Gençlik İl Spor Müd.   Göllü Enerji İnşaat Anonim Şirketi   Çilek Havuz-Özkan Spor Center 2    Tekirdağ Gençlik Ve Spor  İl Müd.   Bağcılar Belediyesi            Sakarya Gençlik Hiz.Ve Spor iİl.Müdürlüğü Barut Hotel   İstanbul Tek.Üniv.Sağlık Kültür Ve Spor Daire  Başkanlığı   Kadıköy Belediyesi   Alemdağ Emlak Konutları   Rsl Yapı Ve Makine   Teknotem Mak.    Solpro Danışmanlık Kimya San.Ve Tic.Ltd.Şti   Sheraton Otel   Alkent Sitesi Yönetim Kurulu İcra Komitesi   Sundance Residence Site    Yönetimi   Sinpaş İstanbul Sarayları   Nuh Çimento Park Konutları Yönetim Kurulu    Soğucak Sitesi  Tekno Tasarım Ve yapı Teknik Anonim Şirketi   Ahmet Sakaoğlu   Petrokim   Emre Havuz Sıhhı Tesisat Elek.İnş.San.Ve Tic.Ltd.Şti   Ertekin Yapı Ve Teknik Hırdavat-Fatih Ertekin   Sedir Müh.   Maltepe Belediyesi    Katre Havuz Ve Spa Sistemleri   Derince Eğitim Komutanlığı    Gündem Kim.    Mehmet Ali Baldoner   Mars 19   Cilas Turizm Sağlık Spor Ve Eğitim Hiz.San.Tic.A.Ş          Şişli Belediyesi                  Unıversal Busıness Trade Alümiyum İth.Ve İhr.Ltd.Şti    Çağdaş Mühendislik İnş.Tes.Ltd.Şti    Ömür Sitesi Yöneticiliği   Kırklareli Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü   Sevilla 18 Sitesi    Arnavutköy Belediyesi   Atatürk Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu   Erdiç Ürer   The Marmara Taksim Oteli

 
Soru,Görüş ve Önerilerinizi Bize Yazabilirsiniz.

Ayrıntılarınız gönderildi